Złodziejstwo nie popłaca

"Polska to kraj, w którym każdy cwaniak chce Cię wyruchać za Twoje własne pieniądze" - dziś niestety przekonałem się, że to prawda. Publikując informacje dla grafików i fotografów na tej stronie chciałem pokazać jak można dodatkowo zarobić pracując w branży, którą kochacie.

Niestety wśród odwiedzających moją stronę znalazł się cwaniak, który wpadł na pomysł, że ściągnie kilka moich grafik, usunie to i owo, opublikuje je na swoim profilu w Shutterstock i zacznie zarabiać. TO TAK NIE DZIAŁA. Użytkownik, co do którego prac mam zastrzeżenia, został przyłapany nim opublikował kilkanaście grafik. Zgłosiłem już plagiat gdzie trzeba. Shutterstock traktuje takie naruszenia bardzo poważnie. Ku mojemu zaskoczeniu zaczęli działać już w kilka godzin po zgłoszeniu. Jeśli zdarzy Wam się podobna sytuacja, dajcie znać a podpowiem wam jak kontaktować się w takim przypadku z Agencjami.

Aktualizacja - 31.01.2017: Minęło kilka dni od zgłoszenia i na profilu użytkownika, który przerabiał moje prace widnieje napis "This contributor has no active images in their portfolio". Jak widać zabrali się za niego ostro i prześwietlili wszystkie pliki jakie miał w swoim portfolio. 

 

A oto przykład złodziejstwa. Moja oryginalna praca:

 

Moja praca przerobiona i opublikowana przez złodzieja:

Nie trać czasu - Zarabiaj

Skorzystaj z naszego doświadczenia oraz wiedzy i zleć nam przeprowadzenie kompleksowych usług w zakresie obsługi agencji Microstock. Oferujemy:

  • zarządzanie kontami w Microstockach,
  • obróbkę graficzną zdjęć, ilustracji i plików wektorowych,
  • upload plików wraz z tworzeniem tytułów, opisów i słów kluczowych tak aby najlepiej wspomagały sprzedaż.
  • obsługę płatności.

Dzięki nam możesz w 100% poświęcić się swojej twórczej pasji, nie tracąc czasu na czynności administracyjne.

projektowanie graficzne, strony www, skład i łamanie tekstu, social media