Filmy z drona do sprzedaży w Microstockach

 

Drony stają się coraz bardziej powszechne i są stosunkowo proste w użyciu. Łatwiejsze niż kiedykolwiek stało się uzyskanie wspaniałych lotniczych ujęć godnych hollywoodzkich filmów.

Po kilku sesjach treningowych, potrafisz wystarczająco dobrze pilotować swojego drona aby uzyskać ładne ujęcia krajobrazu, boiska do piłki nożnej itp. O ile filmowanie szerokiego, odległego planu nie jest trudne o tyle sprawy nieco się komplikują kiedy głównym tematem Twoich ujęć staną się osoby lub zwierzęta. Poniżej zamieszczam pięć wskazówek, które uczynią filmowanie osób łatwiejszym. Oczywiście zakładam, że przed rozpoczęciem zdjęć sprawdziłeś prognozę pogody, aktywność słońca, dokonałeś kalibracji magnetometru, uzyskałeś zgodę zarządcy strefy etc.

 

Zachowaj odległość od filmowanego obiektu

Nie ma nic gorszego niż wykonanie doskonałego ujęcia z gapiącymi się w obiektyw turystami w tle. Wybierz odpowiednią odległość względem filmowanego obiektu w celu uniknięcia jakichkolwiek dodatkowych komplikacji podczas kręcenia. Jest to również bardzo istotne ze względów bezpieczeństwa.

 

Zaplanuj ujęcia

Baterie dronów mają ograniczoną żywotność, a Twój model ma ograniczoną cierpliwość. Zanim włączysz drona dokładnie zaplanuj wszystkie ujęcia. Dzięki temu uzyskasz pewność, że wszystko pójdzie gładko.

 

Ostrożnie ze zbliżeniami

W Internecie jest mnóstwo filmów przedstawiających zderzenie dronów z ludźmi. Dużo bezpieczniej będzie rozpocząć ujęcie na tyle blisko osoby aby nie odczuwała dyskomfortu a potem odlecieć od niej. Możesz zawsze odwrócić kierunek podczas edycji Twojego ujęcia w celu uzyskania efektu najazdu.

 

Bardziej dynamiczne ruchy na większych wysokościach

Jeżeli kamera znajduje się dalej od filmowanego obiektu, lot drona musi być wykonany szybciej. Ujęcie z przesuwającego się w odległości 10 metrów drona będzie wyglądało świetnie, ale jeśli będzie przemieszczał się z tą samą prędkością 150 metrów dalej, efekt ruchu będzie całkowicie niezauważalny.

 

Trzymaj obiekt w centrum

Aparaty dronów często są wyposażone w szerokokątne obiektywy. Ich soczewki mogą spowodować zniekształcenie w pobliżu krawędzi kadru więc postaraj się zachować modela z od nich dala od nich.

 

Przykładowe filmy w Shutterstock

Powered by Shutterstock

 

Nie trać czasu - Zarabiaj

Skorzystaj z naszego doświadczenia oraz wiedzy i zleć nam przeprowadzenie kompleksowych usług w zakresie obsługi agencji Microstock. Oferujemy:

  • zarządzanie kontami w Microstockach,
  • obróbkę graficzną zdjęć, ilustracji i plików wektorowych,
  • upload plików wraz z tworzeniem tytułów, opisów i słów kluczowych tak aby najlepiej wspomagały sprzedaż.
  • obsługę płatności.

Dzięki nam możesz w 100% poświęcić się swojej twórczej pasji, nie tracąc czasu na czynności administracyjne.

projektowanie graficzne, strony www, skład i łamanie tekstu, social media